Gry dla 2 osób

Gry na 2 osoby na jednym ekranie

26 czerwca 2021
ok. 3 minut czytania

Przyszedł do Ciebie znajomy, ale na dworze jest brzydka pogoda? Jeśli chcecie pograć w coś ciekawego, ale macie tylko jeden ekran i nie chcecie nieustannie się zamieniać, dobrym pomysłem może być zagranie w grę, która pozwala na podział ekranu i jednoczesną zabawę dwóch osób.

Za starych czasów pierwszych generacji konsol takie tryby były niezwykle popularne. Obecnie ze względu na wszechobecny multiplayer, nieco odchodzi się od takiego rozwiązania. Nie zmienia to jednak faktu, że na rynku nadal istnieje całkiem sporo topowych i w miarę świeżych produkcji, które mogą pozwolić na taką zabawę.

Oto kilka z nich:

1 FIFA – Piłkarskie emocje

FIFA jest idealną grą dla dwóch osób… Zakładając, że jesteście fanami piłki nożnej. Z uwagi na specyfikę tego rodzaju gry, całość odbywa się na jednym dużym ekranie i nie ma potrzeby dzielenia go na dwie niewielkie części.

To jedna z najlepszych możliwych propozycji gier dla dwóch osób.

2 GRID 2 – Wyścigi samochodowe

GRID 2 to kultowa część popularnej serii gier związanych z wyścigami samochodowymi. Przynejmny, zręcznościowy model jazdy, wiele ciekawych pojazdów i sporo tras czynią z tej gry rozrywkę na wiele długich godzin. Jeżeli lubicie wyścigi samochodowe, GRID może dostarczyć Wam wiele emocji, zwłaszcza w przypadku gry z drugą osobą.

Dostępna jest w nim opcja splitscreena, czyli podziału ekranu na dwie części, dzięki czemu można komfortowo grać w dwie osoby.

Zobacz jak wygląda splitscreen w GRID 2

3 Call Of Duty WW2 – Kultowa strzelanka

Podział ekranu w grach typu FPS jest raczej rzadkością. Nic dziwnego, bo znacznie przyjemniej gra się w niej na dużym ekranie, widząc możliwie jak najwięcej detali i ewentualnych wrogów.

Jeżeli chcecie się jednak trochę postrzelać, Call Of Duty WW2 może być naprawdę bardzo dobrym wyborem.

Zobacz jak wygląda splitscreen w Call Of Duty WW2

4 Lego – Współpraca zamiast rywalizacji

Omawiane wyżej gry opierają się bardziej na rywalizacji pomiędzy graczami. Jeżeli chcecie wraz z drugim graczem trochę powspółpracować, LEGO: Lord Of The Rings może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz jak wygląda splitscreen w LEGO: Lord Of The Rings

5 Rocket League – Piłka noż… samochodowa

Rocket League to obecnie jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Nic dziwnego, bo jest naprawdę niesamowicie grywalna. Podobnie jak FIFA, polega na grę w piłkę, choć w tym przypadku niekoniecznie nożną.

W Rocket League kopiemy piłkę poprzez jazdę samochodami. Efektowne skoki i naprawdę świetnie wyważony model jazdy czynią z Rocket League grę nie tylko grywalną, ale i bardzo przyjemną. Oprócz samej rywalizacji, wykonywanie rozmaitych akrobacji, czy tak zwanego freestyle może przynieść naprawdę mnóstwo satysfakcji.

Dzięki całkiem niezłemu trybowi splitscreen możemy zagrać w „lokalnym multiplayerze” z drugim graczem w obrębie jednego urządzenia.

Zobacz jak wygląda splitscreen w Rocket League