Jak dodać kasę do ETS2 – 3 proste sposoby bez cheatów!

22 września 2020
ok. 3 minut czytania

Nie wiem jak Wy, ale nie jestem zwolennikiem oszustw w żadnej postaci, nawet w grach. Nie zmienia to jednak faktu, że ETS2 to gra, w której ekonomia dla większości graczy nie ma kompletnego znaczenia, a jednak potrafi ona dostarczyć trochę problemów na samym początku.

Jeżeli na przykład dopiero co uzbieraliście na swoją pierwszą ciężarówkę, istnieje spore prawdopodobieństwo, że po wypadku Wasz stan konta nie będzie wyglądał najciekawiej. Z jednej strony to dobrze, bo i w tym przypadku gra zachowuje realizm, z drugiej jednak to nadal tylko gra i nie każdy chce zaczynać od nowa, zakładając nowy profil, bo wiąże się to między innymi z zaczęciem od zera np. nabijania wirtualnych kilometrów.

W tym krótkim poradniku przedstawię Wam kilka sposobów na poprawę swojej ekonomii, a także opowiem o możliwości dodania sobie wirtualnych środków.

Sposób 1: Rób szybkie zlecenia

Nie wymagają one swojej ciężarówki, a nadal są bardzo dobrze płatne. Nie ponosisz przy tym większego ryzyka straty środków przy uszkodzeniu. To bardzo dobry pomysł na początek rozgrywki.

Sposób 2: Zacznij zarabiać dzięki własnej firmie

W Euro Truck Simulator 2 macie możliwość prowadzenia swojej własnej firmy. O ile macie wystarczającą ilość miejsc w garażach, możecie zakupić nowe ciężarówki i zatrudnić pierwszych pracowników. Będą oni systematycznie wypracowywali zysk.

Jak ich pozyskać nie mając środków?

Bardzo prosto. W realnym życiu nie jestem fanem tego typu rozwiązań, ale w Euro Truck Simulator 2 wystarczy wziąć pożyczkę z wirtualnego banku.

Co jeśli ciężarówki są zbyt drogie?

Przede wszystkim, to jaką ciężarówkę wybierzesz dla swoich pracowników, w tej grze nie ma większego znaczenia. Kieruj się przede wszystkim jak najniższą ceną. Dobrym pomysłem na drobne ułatwienie sobie zadania może być ściągnięcie modów z warsztatu steam, dodających nowe modele ciężarówek lub salon z używanymi. Jest tego dość sporo, a dzięki temu można nabyć pojazdy nawet dziesięć razy taniej. Na dłuższą metę takie rozwiązanie moim zdaniem nie jest zbyt fajne, ale dzięki temu można nieco ułatwić sobie zabawę na samym początku.

Mam kilku pracowników, ale środki nadal wpadają zbyt wolno.

W takim razie możesz zacząć rekrutować ich dalej. Im większa ilość pracowników, tym większe przychody. Dobrym pomysłem jest też korzystanie z mechanizmu snu w grze. Podczas takiej przerwy czas leci szybciej i po niej bardzo często odbierzesz błyskawicznie kolejną wypłatę.

Możesz też spróbować przesunąć czas w konsoli, poprzez komendę g_set_time [godzina] np. g_set_time 12.

Sposób 3: Modyfikacje na większe zarobki z warsztatu Steam.

Jeżeli wpiszesz w warsztacie Steam frazę typu „More money”, prawdopodobnie znajdziesz kilka modyfikacji, które powiększą Twój przychód ze zleceń nawet kilkukrotnie. To średnio satysfakcjonujący, ale nadal całkiem niezły sposób na poprawę swojej sytuacji na samym początku. Zakładając nowy profil, jeżeli nie mamy zbyt dużo czasu, a chcemy po prostu zacząć czerpać radość z rozgrywki bez przejmowania się stanem konta, może okazać się to dobrym pomysłem.