Szczęśliwy związek

Jak i gdzie znaleźć chłopaka?

26 lipca 2021
ok. 4 minut czytania

Związek z drugą osobą może bardzo urozmaicić życie. Wspólne wykonywanie rozmaitych aktywności i wzajemna troska to tylko mała cząstka tego co oferuje prawdziwa miłość.

Nie każdy jednak taką prawdziwą miłość znalazł, ale… Nic straconego.

Oto 7 praktycznych porad dotyczących tego jak i gdzie znaleźć chłopaka.

1. Nie bój się poznawać nowych ludzi

Nawet jeśli jesteś naprawdę piękna i inteligentna, a mężczyźni nieustannie sami Cię zaczepiają – na niewiele się to zda jeśli po prostu nie lubisz poznawać nowych ludzi.

Nie z każdym od razu da się złapać świetny kontakt. Pierwsze rozmowy bardzo często wyglądają dość sztucznie i są bardzo niezręczne. Daj im szansę, bo gdy druga osoba poczuje przy Tobie nieco więcej luzu, z pewnością po jakimś czasie również bardziej się otworzy. Taka „sztuczność” to bardzo często też cecha związana z dobrymi chęciami. Jeśli ktoś ma problemy w nawiązywaniu nowych znajomości, ale na tej naprawdę mu zależy – naturalną reakcją jest to, że będzie się stresował – w konsekwencji czego może wydać Ci się na początku odrobinę dziwny.

2. Naucz się inicjować ciekawe, angażujące dyskusje

Bardzo często wymaga się tego od mężczyzn. Z drugiej jednak strony, jeśli to oni muszą cały czas przejmować inicjatywę, po czasie mogą sobie pomyśleć, że po prostu Ci nie zależy. Nie namawiam Cię do tego, żebyś stała się bardziej gadatliwa – ba, nie znam Cię i być może nawet już jesteś dość rozgadana. Chodzi o to by czasami narzucić jakiś temat.

Dwie nieznajome sobie osoby z reguły niespecjalnie mają o czym rozmawiać, a tak być nie powinno. W końcu nie znają swoich zainteresować, poglądów i powinni tym bardziej być ciekawi zdania drugiej osoby.

Nie należy z tym oczywiście przesadzać. Nadmierna ciekawskość może wydawać się drugiej osobie nie tylko dziwna i męcząca, ale nawet ciut podejrzana (zwłaszcza jeżeli podczas pierwszej rozmowy pytasz np. o pracę, czy co gorsza – o zarobki – po takim czymś w oczach wielu mężczyzn możesz niepotrzebnie wyjść na poszukiwaczkę facetów z grubymi portfelami).

Spróbuj zapytać o coś neutralnego. Na przykład, czym druga osoba się interesuje lub czy ma jakieś zwierzęta. Później możesz dopytać o szczegóły i bez problemu rozwinąć ciekawą dyskusję zamieniając niezręczną ciszę w pogłębianie Waszej relacji.

3. Znajdź kogoś o podobnych zainteresowaniach

Szkoły są różne. Osobiście preferuję osoby kompletnie różne ode mnie, ponieważ z nimi odkrywam jeszcze więcej i po prostu się nie nudzę.

Z drugiej jednak strony, bratnia dusza u boku to coś równie pięknego. Znacznie łatwiej nawiązać z kimś relację jeśli dzieli się z nim pasję. Osobiście znam mnóstwo przypadków udanych związków graczy komputerowych, czy osób, które trenowały ten sam sport.

Jeżeli masz jakieś zainteresowanie, spróbuj dołączyć do jakiejś grupy. Znam nawet przypadek chłopaka, który poznał fantastyczną dziewczynę na szkolnym kółku komputerowym.

4. Spróbuj w internecie

To rozwiązanie przez wielu traktowane jest jak ostateczność.

Nic dziwnego, bo rzeczywiście na wielu portalach randkowych aż roi się od naciągaczy i osób, które szukają wyłącznie przygód, a nie prawdziwych, ciekawych relacji.

Z odpowiednim podejściem może to być jednak zdecydowanie najprostsza i najbardziej skuteczna droga.

Możesz spróbować założyć darmowe konto na jednej z popularnych stron, czy aplikacji randkowych (np. Tinder).

5. Bądź wyrozumiała

Ciężko znaleźć księcia z bajki.

Prawdopodobnie nie każdy mężczyzna spełni wszystkie Twoje wymagania. Nie powinnaś z tego powodu od razu wybierać takiego, który zupełnie Ci nie pasuje, jednak nawet jeżeli uważasz, że dany mężczyzna np. średnio się ubiera – możesz dać mu szansę.

Jeżeli podczas rozmów okaże się, że do siebie pasujecie, a w rezultacie tego kiedyś stworzycie udany związek – być może weźmie on pod uwagę Twoje sugestie i dzięki Twojej pomocy wymieni część zawartości swojej garderoby.

Jeśli będziesz wiecznie czekała na chodzący ideał, może się okazać, że to po prostu bezowocne działanie.

6. Wybierz się na dyskotekę

Tak, na dyskoteki chodzą też „normalni” ludzie.

Poznawanie kogoś na dyskotece wielu osobom kojarzy się z szybką relacją na jeden wieczór.

Prawda jest jednak taka, że na dyskotekach aż roi się od samotnym mężczyzn i kobiet, którzy tylko czekają na to, by kogoś poznać. Osobiście mam dwie przyjaciółki, które poznały swoich dzisiejszych narzeczonych właśnie na dyskotekach. Początkowo wydawało mi się to lekko absurdalne, ale obaj zupełnie nie pasowali mi do stereotypu „imprezowicza”. Obie przyjaciółki zbudowały w ten sposób naprawdę świetne relacje, które – choć minęło już kilka lat – nadal trwają i zanosi się na to, że będą jeszcze bardziej się pogłębiały.

7. A może wieczór dla singli?

Coraz popularniejsze stają się także wieczory dla singli. To specjalne imprezy, na których jeszcze łatwiej możesz znaleźć kogoś wolnego. Możesz co prawda pomyśleć, że to opcja dla dość zdesperowanych ludzi, jednak jest to znacznie łatwiejsze niż podchodzenie do przypadkowych mężczyzn bez wiedzy na temat tego, czy już kogoś mają, czy też nie.