alkohol

Jak szybko wytrzeźwieć? 5 sprawdzonych sposobów.

23 czerwca 2021
ok. 2 minut czytania

Zdarzyło Ci się przesadzić z alkoholem, ale z jakiegoś powodu musisz szybko wytrzeźwieć? Zobacz 5 proponowanych przez nas sposobów.

Zanim przejdziemy jednak do konkretów, musisz wiedzieć, że nie ma „magicznych” sztuczek na usuwanie alkoholu z organizmu domowymi sposobami. Oznacza to, że nawet jeśli poczujesz się lepiej – dopóki alkohol będzie w Twojej krwi, nie powinieneś podejmować się zbyt wymagających zadań, a już na pewno nie powinieneś myśleć o prowadzeniu pojazdów. Jeśli nie masz pewności, czy alkohol całkowicie opuścił Twój organizm, powinieneś w takiej sytuacji rozważyć badanie profesjonalnym alkomatem.

Niemniej, jeżeli chcesz odrobinę przyśpieszyć proces trzeźwienia i zredukować uczucie upojenia, możesz zapoznać się z poniższymi sposobami:

1 Weź zimny prysznic

Wiele osób rozbudza się w ten sposób z samego rana. Nic w tym dziwnego, bo chłodna kąpiel potrafi doskonale orzeźwić i postawić na nogi nawet dość zmęczonego człowieka. Choć od chłodnej kąpieli raczej nie uda Ci się wytrzeźwieć, z pewnością może to trochę poprawić Twoje samopoczucie.

2 Pij dużo wody

Alkohol powoduje odwadnianie – to właśnie z tego powodu, mówimy o jego moczopędnym działaniu. Chcąc poczuć się lepiej, powinniśmy dbać o nasze nawadnianie, najlepiej pijąc niegazowaną mineralną wodę.

Dobrym pomysłem może też być wyciśnięcie do wody soku z cytryny, który posiada sporo witaminy C.

3 Zjedz coś ciepłego

Pożywny, ciepły posiłek  również może korzystnie wpłynąć na nasze samopoczucie. W takiej sytuacji warto postawić np. na zupę lub dania takie jak jajko sadzone, czy jajecznica.

4 Pomyśl o wysiłku fizycznym

Odradzane są tutaj jakiekolwiek niebezpieczne formy wysiłku. Podczas bycia pod wpływem alkoholu nie powinniśmy np. wsiadać na rower. Dobrym pomysłem może być jednak kontrolowany wysiłek fizyczny, podczas którego będziemy na oku kogoś trzeźwego. Wysiłek fizyczny może pomóc nam szybciej usunąć alkohol z organizmu, poprzez m.in. polepszanie naszego krążenia krwi.

5 Masz czas na sen? Drzemka może pomóc

Zapewne wiele razy słyszałeś o tym, że „sen to najlepsze lekarstwo”. W tym przypadku, rzeczywiście jest jednym z lepszych. Porządna drzemka może solidnie zregenerować nasz organizm. Przed nią warto wypić przynajmniej szklankę wody.