Jak włączyć Tryb Nocny na Messengerze? Poradnik krok po kroku.

22 września 2020
ok. 1 minuta czytania

Być może podobnie jak ja lubicie dbać o komfort swoich oczu, szczególnie w bardziej zaciemnionych miejsach lub o późniejszych porach. Coraz więcej różnego rodzaju aplikacji i programów zaczyna oferować opcjonalny tryb ciemny (tzw. dark mode), nazywany też nocnym.

Jakiś czas temu, taki tryb został udostępniony również w Messengerze. Chcąc z niego korzystać, należy go jednak najpierw włączyć. Jak to zrobić? Na to pytanie odpowiem w tym wpisie.

Jak włączyć ciemny tryb w Messengerze?

Krok 1:

Wejdź w aplikację Messenger na telefonie. W lewym górnym rogu znajdziesz swoje zdjęcie profilowe, wraz z ewentualną informacją o ilości powiadomień. Kliknij w te zdjęcie.

Krok 2:

Po kliknięciu w zdjęcie aplikacja powinna przenieść Cię do menu z rozmaitymi ustawieniami. Tuż pod Twoim zdjęciem profilowym i nazwą użytkownika, powinno znaleźć się pole z ikonką księżyca na czarnym tle, o nazwie: „Tryb Ciemny”.

Włączanie trybu nocnego w aplikacji Messenger

To wszystko!

Jeżeli w Twoim przypadku metoda opisana w tym poradniku nie zadziałała, upewnij się, czy masz zainstalowaną aktualną wersję Messengera. Możesz też zostawić komentarz, a postaram się Ci pomóc.