Jak zmienić tło pulpitu w Windows 10?

24 września 2020
ok. 2 minut czytania

Podczas korzystania z komputerów i laptopów, dość często odwiedzamy nasz pulpit. Czy to przy samym włączeniu urządzenia, czy później, gdy przełączamy się między aplikacjami. Nic dziwnego więc, że wielu z nas chce ustawić sobie własną tapetę na pulpit.

Osobiście przez wiele lat miałem ustawioną tapetę z refleksyjnym hasłem, motywującą mnie do pracy nieco bardziej, niż kultowa już zielona łąka z niebem.

Jak zmienić tło pulpitu w Windows 10?

Zaprezentuję Wam teraz, jak możecie w prosty sposób zmienić tapetę w Windows 10. W niektórych poprzednich wersjach systemów Windows, ta czynność powinna wyglądać dość analogicznie.

Zacznijmy od zlokalizowania naszej tapety na dysku.

Chodzi po prostu o to, żeby znaleźć plik (zdjęcie, obrazek w formacie np. png lub jpg) w konkretnym miejscu na dysku. Jeżeli dopiero co go pobraliście, taki plik może znajdować się w np. folderze „Pobrane”. Jeśli znacie jego nazwę, po prostu wyszukajcie go w menu start i kliknijcie na niego prawym przyciskiem wybierając opcję: „Wybierz lokalizację pliku”.

Jeżeli udało Ci się zlokalizować plik z tapetą, teraz będzie już z górki.

Wystarczy nacisnąć prawym przyciskiem myszy na plik i wybrać opcję „Ustaw jako tło pulpitu„.

zdjecie-jako-tlo-pulpitu

To oczywiście nie jedyna metoda na ustawienie tapety w Windows 10, choć zdecydowanie moja ulubiona. Tło pulpitu można ustawić również po kliknięciu na pulpicie prawego przycisku myszy i wybraniu opcji „Personalizacja”. Tam, oprócz Waszych zdjęć i innych obrazków, znajdziecie także standardowe propozycje, możliwość utworzenia tła o konkretnym kolorze, czy przywrócenia tapety.

ustawianie tła pulpitu