Jak zrobić wykres w excelu? Kompletny poradnik krok po kroku.

18 września 2020
ok. 2 minut czytania

Zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych i zawartych w czasie zestawień, warto zaprezentować je w postaci graficznej. Wykres w postaci słupków, czy diagramu, może dodatkowo wzbogacić nasz arkusz kalkulacyjny i bardziej klarownie przedstawić konkretną porcję danych.

Chcąc stworzyć wykres w programie Excel, musisz posiadać już zestawienia jakichś danych liczbowych. Jeżeli już je masz, możemy zacząć tworzenie naszego wykresu.

Krok 1:

Zaznacz (trzymając lewy przycisk myszy) konkretne dane, które mają znaleźć się w Twoim wykresie.

Krok 2:

Wybierz opcję „Wstawianie”, klikając na „Polecane Wykresy”.

Teraz możesz wybrać konkretny typ wykresu spośród tych najczęściej używanych. Znajdziesz tam między innymi wykresy kolumnowe, punktowe, lejkowe, czy kołowe.

Wybierz ten rodzaj wykresu, który Cię interesuje.

Jak edytować wykres w Excelu?

Jeżeli udało Ci się zrobić wykres, ale z jakiegoś powodu chcesz go jednak zmienić, możesz go edytować.

Aby to zrobić, kliknij na wykres i wybierz opcje „Elementy Wykresu”. Tam znajdziesz sporo opcji pozwalających na zmianę typu lub innego rodzaju edycje Twojego wykresu.

 

Umiejętność tworzenia wykresów jest niezwykle przydatna, szczególnie w pracy biurowej. Uważam jednak, że we współczesnych czasach każdy, kto ma styczność z nowymi technologiami, powinien potrafić sprawnie posługiwać się arkuszami kalkulacyjnymi, a także powinien umieć samodzielnie stworzyć graficzny wykres na podstawie zgromadzonych w arkuszu danych. Jak widać, nie jest to bardzo skomplikowana czynność.

Mam nadzieję, że udało mi się Wam pomóc. Jeżeli macie jeszcze jakieś dodatkowe pytania związane z Excelem, możecie śmiało zadać je w komentarzu lub napisać do mnie e-mail.