Dzień chłopaka

Kiedy jest dzień chłopaka? Czym różni się od dnia mężczyzn?

12 lipca 2021
ok. 2 minut czytania

Dzień mężczyzny i dzień chłopaka to nie to samo święto. Nie są co prawda tak znane jak dzień kobiet, ale każdego roku są celebrowane przez wiele osób.

Dowiedz się, czym różnią się oba święta, oraz kiedy one wypadają.

Jaka jest różnica między dniem mężczyzn a dniem chłopaka?

Oba święta wypadają w różnych terminach. Dzień mężczyzn nie jest aż tak popularny jak dzień chłopaka i obchodzą go z reguły dorośli Panowie. Dzień chłopaka jest świętem skierowanym bardziej do nastolatków, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by celebrowali go również bardziej dojrzali mężczyźni.

Kiedy wypada dzień chłopaka?

W 2021 roku dzień chłopaka odbędzie się w czwartek, 30 września.

W Polsce jest to znacznie bardziej popularne święto od dnia mężczyzn. Pomimo z roku na rok rosnącej popularności dnia mężczyzn, z reguły to właśnie ono jest znacznie częściej obchodzone.

Kiedy wypada dzień mężczyzn?

Dzień mężczyzn jest w Polsce obchodzony dwa dni po dniu kobiet, czyli 10 marca. W 2021 roku to święto odbywa się w środę.

 

Oba te święta co roku przypadają w taki sam dzień. Nie są zatem uznawane za tak zwane święta ruchome.

W dniu chłopaka lub dniu mężczyzny Panie obdarowują swoich wybranków różnymi upominkami. Bardzo często wręczają również drobne prezenty innym bliskim mężczyznom, oraz składają im życzenia. Święto to działa dość analogicznie do dnia kobiet, jednak w tym przypadku świętują oczywiście Panowie.