Kostka brukowa

Ile kosztuje kostka brukowa? Cena w 2021 roku

12 lipca 2021
ok. 2 minut czytania

Kostka brukowa jest jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do wykonywania nawierzchni na zewnątrz.

Cena może zależeć między innymi od kształtu, koloru, czy grubości. Istotny jest także rodzaj. Kostka granitowa jest znacznie droższa od tradycyjnej kostki betonowej.

Czym kierować się przy wyborze kostki brukowej?

Jak w przypadku wielu produktów, przede wszystkim nie warto kierować się wyłącznie samą ceną.

Ważne są walory estetyczne. Kostka brukowa powinna pasować do konkretnego projektu, więc istotny może być jej kolor, czy kształt.

Kluczowy jest także sam rodzaj kostki. Kostka granitowa jest znacznie droższa, jednak może zapewnić większą trwałość i odporność na czynniki atmosferyczne. Z tego powodu, może być ona lepszym wyborem, jeśli planujemy zakup na wiele długich lat i odpowiada ona naszym oczekiwaniom.

Bardzo istotna jest także grubość kostki. W przypadku kostek betonowych dekoracyjne powierzchnie mogą być wykonane nawet z kostek o grubości ok. 4 cm. Jest ona stosunkowo tania, jednak nie jest polecana np. do wykorzystywania na podjazdach. Tam poleca się kostki o dwukrotnie większej grubości, czyli od około 8 cm.

Ile kosztuje kostka brukowa?

Cena kostki brukowej może wahać się od mniej więcej 20 do 80 zł za m2.

Rozstrzał jest duży nie bez powodu. Wszystko zależy od kształtu, koloru, czy grubości danego materiału. Z reguły znacznie droższe są także kostki granitowe.

Jeśli nie planujesz układać kostki brukowej samodzielnie, powinieneś doliczyć także koszt robocizny.

W zależności od danej firmy, rodzaju kostki brukowej (i jej wielkości), czy regionu, koszt ułożenia m2 betonowej kostki brukowej wynosi średnio od około 40 do 100 złotych.