Spolszczenie do Stardew Valley

5 lipca 2021
ok. 2 minut czytania

Stardew Valley to gra, która wydaje się prosta tylko na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości to bardzo rozbudowana i pełna treści produkcja. Z tego powodu wspiera ponad 10 różnych wersji językowych, w tym między innymi Angielski, Niemiecki, Hiszpański, Rosyjski, Japoński, Chiński, Włoski, Francuski, Koreański, Turecki, czy Węgierski.

Wśród tych językowych „szczęśliwców” na ten moment nie znalazł się niestety jeszcze język Polski, a szkoda, bo Stardew Valley już teraz ma w naszym kraju wielu oddanych fanów, a z pewnością mogłoby być ich nawet więcej.

Brak oficjalnej Polskiej wersji językowej nie powinien jednak Was za bardzo zniechęcać.

To naprawdę świetna gra i nie ukrywam, że żal byłoby jej przynajmniej nie spróbować, tym bardziej że…

Dla chcącego nic trudnego.

Gdzie znaleźć spolszczenie do Stardew Valley?

Wspomniałem już o wielu oddanych fanach?

Zdaje się, że tak. Myślę, że świetnym potwierdzeniem tych słów będzie wiadomość o tym, że gra posiada naprawdę dobre i rozbudowane spolszczenie stworzone przez jej Polskich fanów.

Możecie o niej przeczytać na tej stronie.

Czy spolszczenie jest w ogóle konieczne?

Przy okazji wpisu o korzyściach z grania w gry komputerowe, wspomniałem o nauce języków obcych.

Stardew Valley jest do tego celu naprawdę znakomite. W tej grze nie ma pośpiechu i naprawdę trzeba się bardzo postarać, żeby spaprać coś do tego stopnia, żeby nie dało się tego później odkręcić.

Już z podstawową znajomością jednego ze wspieranych języków można grać w naprawdę komfortowy sposób.W razie czego, w trybie singleplayer zawsze można nacisnąć escape i sprawdzić niezbędne słówko w tłumaczu.

Osobiście bardzo polecam ten sposób, zwłaszcza jeśli podobnie jak ja – lubicie uczyć się języków.

Język w Stardew Valley nie jest jakoś bardzo zaawansowany. Poza bądź co bądź, w wiekszości dość opcjonalnymi dialogami – nie znajdziecie tu rozbudowanych drzewek umiejętności i modułów, do których trzeba naprawdę świetnej znajomości języka.