Tureckie seriale

Tureckie seriale – lista ciekawych, popularnych i nowych produkcji

12 lipca 2021
ok. 2 minut czytania

Tureckie seriale cieszą się w wielu krajach nieustającą, ogromną popularnością od wielu lat. Nic dziwnego, bo do wyboru jest naprawdę sporo ciekawych propozycji. Wiele tych seriali przedstawia mnóstwo emocji i prezentuje bardzo charakterystyczne, intrygujące postacie.

Przedstawiamy 5 ciekawych propozycji, które mogą przypaść Wam do gustu.

Kolejność jest oczywiście przypadkowa.

1 Promyk nadziei

Promyk nadziei to zyskująca na popularności telenowela z 2019 roku.

Główny bohater, Ömer zostaje niesłusznie skazany za kradzież. Trafia do więzienia, przez co — na skutek wielu nerwów — jego żona przedwcześnie rodzi syna. Po czasie Okazuje się, że trafił do więzienia przez chciwego kuzyna i jego żonę. Wiele lat później Ömer wraca na wolność i odnosi sukcesy jako przedsiębiorca. Planuje zemścić się za wyrządzoną mu krzywdę.

2 Elif

Elif to jeden z najpopularniejszych tureckich seriali, cieszący się uznaniem na całym świecie. W Polsce można obejrzeć już ponad 1000 odcinków, co samo w sobie może już świadczyć o tym, że serial jest naprawdę wciągający.

Melek, która pracowała niegdyś jako służąca, zakochała się w najstarszym synu swoich pracodawców, Kenanie. Pomimo odwzajemnionego uczucia, matka Kenana nie potrafiła zaakceptować związku. Melek odeszła od ukochanego nie mówiąc mu o ciąży. Kiedy mała Elif przychodzi na świat, Kenan żeni się z inną kobietą.  Okazuje się jednak, że Melek jest chora i musi oddać córkę pod opiekę swojej przyjaciółki. Czy tytułowa bohaterka dowie się prawdy o swoim ojcu? Jak potoczą się jej dalsze losy?

3 Etos

Etos to stosunkowo nowy serial, którego premiera odbyła się w 2020 roku.

Grupa osób w Stambule przekracza granice społeczno-kulturowe i nawiązuje ze sobą więzi. Chcą dzięki temu zmierzyć się z własnymi słabościami.

4 Więzień miłości

Jeden z najpopularniejszych tureckich seriali w Polsce. Składa się z ponad 500 odcinków.

Omer i Ayse są bardzo kochającym się rodzeństwem. Omer darzy swoją siostrę tak silnym uczuciem, że che poświęcać się tylko jej i nigdy się nie żenić. Ayse jednak marzy o tym, żeby jej brat znalazł sobie kobietę. Gdy okazuje się, że Ayse jest chora i zostały jej prawdopodobnie ostatnie miesiące życia, postanawia wziąć fikcyjny ślub, aby uszczęśliwić umierającą siostrę. Po zawarciu umowy z Zehrą na pół roku okazuje się, że sprawy zaczynają się coraz bardziej komplikować.

5 The Protector

Popularne w naszym kraju tureckie seriale zazwyczaj dotyczą przyziemnych, znanych odbiorcy spraw związanych z codziennym życiem i rodziną. W przypadku The Protector, mamy do czynienia z tureckim serialem fantasy.

Życie młodego sklepikarza wywraca się do góry nogami, gdy w jego ręce trafia tajemniczy artefakt. Dowiaduje się on, że jest powiązany z tajnym, starożytnym zakonem, który ma bronić Stambułu — miasta, w którym dzieje się akcja serialu.