WhatsApp na komputerze – Poradnik krok po kroku

24 września 2020
ok. 2 minut czytania

Jeżeli komunikujesz się przez WhatsApp, być może wygodniej byłoby Ci to robić z poziomu komputera lub laptopa. W tym wpisie pokażę prostą metodę na używanie WhatsApp na komputerach.

WhatsApp to niezwykle popularny komunikator internetowy działający jako aplikacja mobilna. Za pomocą tej aplikacji użytkownik może przesyłać wiadomości tekstowe, oraz głosowe, a także różnego rodzaju pliki multimedialne. Do przesyłania i odbierania wiadomości wymagane jest połączenie z internetem. Poza intuicyjnością i przyjaznym interfejsem WhatsApp słynie również z bezpieczeństwa. Dzięki szyfrowaniu plików i wiadomości WhatsApp używany jest dzisiaj dość często także w biznesie.

Gdzie pobrać WhatsApp na komputer?

Chcesz pobrać aplikację WhatsApp na komputer? Świetnie, pokażę Ci teraz w kilku prostych krokach, jak możesz to zrobić.

Krok 1: 

Wejdź w aplikację WhatsApp na swoim telefonie. Na górze po prawej stronie obok ikonki lupy (do wyszukiwania), znajdziesz trzy pionowe kropki. Naciśnij na nie.

Wybór rozwijanych opcji w WhatsApp

Po pojawieniu się rozwijanego menu wybierz opcję: „WhatsApp Web„.

Wybór WhatsApp Web

Krok 2:

Na swoim komputerze wejdź na stronę web.whatsapp.com. Na stronie znajdziesz charakterystyczny kod QR. Zeskanuj go swoim telefonem w aplikacji (po prostu naceluj na niego, tak by zdjęcie zmieściło się w ramce na telefonie).

Krok 3:

Po wykonaniu dwóch pierwszych kroków możesz zacząć używać WhatsApp w przeglądarce pod adresem web.whatsapp.com. Jeżeli chcesz zainstalować dedykowany program, możesz zrobić to po wejściu na tę stronę, klikając zielony tekst na głównym ekranie.

Program WhatsApp na komputer

Jeżeli nie widzisz tego ekranu, po prostu odśwież stronę lub wejdź na nią ponownie.

Gdyby ten ekran się u Ciebie nie pojawiał, możesz również pobrać plik .exe z tej strony: https://www.whatsapp.com/download. Zgodnie z zamieszczoną na niej informacją, program do poprawnego działania wymaga systemu Windows 8 lub nowszego. Jeśli program z jakichś powodów nie chce u Ciebie działać (np. zbyt stary system operacyjny), zawsze możesz pozostać przy wersji dostępnej w przeglądarce internetowej.

Jak zainstalować WhatsApp na Mac?

Jeżeli masz Macbooka, iMaca, czy jakikolwiek inny komputer Apple z systemem Mac OS, cały proces nadal będzie wyglądał tak samo, jak ten na górze, który rozpisałem krok po kroku.

Jedyna różnica pojawi się przy pobieraniu. Jeżeli masz system Mac OS X 10.10 lub wyższy, możesz pobrać dedykowany program na komputer (https://www.whatsapp.com/download). Jeśli Twój system jest starszy, nic straconego. Nadal możesz korzystać na swoim Macu z przeglądarkowej wersji aplikacji.